مقالات

25 مدل آبنما سنگی دیواری 2024 برای دکوراسیون

آبنما سنگی دیواری

تلفیق طبیعت با زندگی و بهره‌گیری از آن همیشه موثر بوده و موجب ایجاد حس خوب و مثبت در محیط می‌شود. امروزه وجود آبنما در محوطه‌های داخلی و بیرونی طرفدار بسیاری پیدا کرده است به طوری که همه دوست دارند در تراس، بالکن با بخشی از خانه آبنمای کوچکی داشته باشند تا علاوه بر زیبایی آن بتوانند از صدای آرامبخش آب در محیط استفاده کنند. آبنماها انواع و اقسام مختلفی دارند که یکی از پرطرفدارترین آن‌ها آبنمای سنگی است.

استفاده از متریال با دوام، ماندگاری بالا، تنوع طرح، آرامش ذهن و غیره همه از مزایای استفاده از آبنما سنگی دیواری هستند. در این بخش قصد داریم تا با آبنمای سنگی و طرح‌های مختلف آن بیشتر آشنا شوید. 

بهترین ایده‌های آبنمای دیواری سنگی

مدل‌های بسیار متنوعی برای آبنمای دیواری وجود دارد که در ادامه با 25 مدل از بهترین آبنماهای دیواری آشنا خواهید شد. 

1- ظرافت کلاسیک: آبنمای دیواری سنگ مرمر

سطح صاف و صیقلی سنگ مرمر در این مدل آبنما جذابیت و زیبایی خاصی به آن داده است، اگر به دنبال یک ظاهر تمیز و کلاسیک هستید آبنمای دیواری مرمری سفید را انتخاب کنید. 

2- زیبایی طبیعت: آبنمای دیواری مدل آبشار سنگی

با فواره‌های دیواری آبشار صخره‌ای زیبایی طبیعت را به داخل خانه بیاورید. این فواره ها شبیه یک آبشار طبیعی هستند و فضایی آرام را برای استراحت کردن و می‌توانند تداعی کننده جنگلی آرام باشند. ترکیب سنگ‌ها و صدای آب روان حس آرامش را ایجاد می‌کند.

2

3- جذابیت روستایی: آبنما سنگی دیواری

آبنما سنگی دیواری همانطور که از نامش پیداست از سنگ‌های طبیعی مانند تخته سنگ یا سنگ آهک ساخته شده‌اند، رنگ‌های خاکی و سطوح بافت سنگ‌ها یک نقطه کانونی بصری دلپذیر ایجاد می‌کند.

4- مارول مدرن: آبنمای دیواری شیشه‌ای

با انتخاب آبنمای دیواری شیشه‌ای براق، طراحی معاصر را در فضا بسازید، این فواره ها دارای صفحات شیشه‌ای شفاف یا نیمه شفاف هستند که به آب اجازه می دهد تا جریان پیدا کند. آب، نور و شیشه یک صفحه نمایش بصری مسحورکننده ایجاد می‌کند که حسی مدرن را در اتاق می‌سازد.

ساخت آبنما در منزل: قدم به قدم 

5- آسیایی الهام بخش: آبنمای دیواری از بامبو

اگر به دنبال آرامش بیشتری در محیط هستید آبنمای دیواری بامبو را انتخاب کنید، این فواره‌ها با الهام از زیبایی‌شناسی آسیایی ساخته شده‌اند و با فواره‌هایی که دارند جریان آب را هدایت می‌کنند. ظاهر طبیعی بامبو، همراه با صدای آرامش بخش آب، محیط مناسبی را برای استراحت شما فراهم خواهد کرد. 

6- شاهکار هنری: آبنمای دیواری موزاییکی

با انتخاب آبنمای دیواری موزاییکی هنر را به خانه خود ببرید. این فواره‌ها دارای طرح‌های پیچیده‌ای هستند و از شیشه‌های رنگارنگ یا کاشی‌های سرامیکی ساخته شده‌اند. از الگوهای هندسی گرفته تا نقوش الهام‌گرفته از طبیعت در طراحی آن‌ها استفاده شده و فواره‌های موزاییکی به نقاط کانونی جذابی تبدیل می‌شوند و زیبایی و عملکرد را با هم ترکیب می‌کنند.

7- سادگی آرام: آبنمای آبشاری دیواری

با آبنمای آبشاری دیواری حس آرامش را به محیط منتقل خواهید کرد، این فواره‌ها دارای طبقات متعددی هستند و به آب اجازه می‌دهد به آرامی از یک سطح به سطح دیگر جریان یابد. آبنمای آبشاری نه تنها صدایی آرام بخش تولید می‌کند، بلکه جذابیت بصری فضای را افزایش می‌دهد.

7

8- زیبایی صنعتی: آبنمای دیواری فلزی

برای کسانی که به دنبال زیبایی صنعتی هستند، آبنمای دیواری فلزی انتخاب عالی است. این فواره‌ها که از موادی مانند فولاد ضد زنگ یا مس ساخته شده‌اند، جلوه‌ای مدرن را برای هر محیطی ایجاد می‌کنند. سطوح انعکاسی آبنماهای فلزی حسی از پیچیدگی را به فضای شما می‌بخشد.

8

9- آبنمای دیواری Zen

آبنمای دیواری Zen دارای طرح‌های مینیمالیستی است و در طراحی آن‌ها اغلب از عناصری مانند سنگ و بامبو استفاده می‌کنند. خطوط تمیز و سادگی این آبنما حس آرامش و تعادل را در محیط ایجاد می‌کند و برای محیط‌های که قصد داری یوگا و مدیتیشن در آن انجام دهید، انتخاب مناسبی هستند.

9

10- جذابیت دنیای قدیم: آبنمای دیواری اروپایی

در طراحی این آبنماها اغلب از جزئیات و نقوش پیچیده‌ی معماری و هنر اروپایی الهام گرفته‌اند. می‌توانید یک طرح فرانسوی با کنده کاری‌های پرآذین انتخاب کرده یا یک آبنما به سبک ایتالیایی با طبقات آبشاری را انتخاب کنید تا حس جذابیت دنیای قدیم را به محیط اطراف شما بدهد.

10

11- آبشار معاصر: آبنمای دیواری آبشاری

این فواره‌ها در آبنمای دیواری آبشاری نمایش بصری خیره کننده‌ای ایجاد می‌کنند. فواره‌های آبشاری دیواری اغلب از موادی مانند سنگ، شیشه یا فلز ساخته می‌شوند و جریان آب در آن‌ها از سطح پایین جریان می‌یابد و نقطه کانونی قابل توجهی در آن ایجاد می‌شود که چشم‌ها را مجذوب خود می‌کند و حواس را تسکین می‌دهد.

12- ارتعاشات دریایی: آبنمای دیواری صدفی

اگر عاشق ساحل و دریا هستید، آبنمای دیواری صدفی انتخابی عالی است. طراحی این فواره‌ها الهام گرفته شده از صدف‌های واقعی هستند تا نمای ساحل و دریا را تداعی کنند. صدای ملایم آب بر روی صدف‌ها آرامش را به محیط انتقال می‌دهند.

12

13- لذت بازیگوشی: آبنمای دیواری با مجسمه

این آبنمای دیواری دارای عناصر مجسمه‌سازی است، در ساخت این آبنما اغلب از مجسمه‌ها، حیوانات یا دیگر عناصر هنری استفاده کرده‌اند که با حرکت آب جذابیت ظاهری بیشتری دارند. استفاده از یک فرشته که یک کوزه آب در دست دارد یا یک دلفین بازیگوش و غیرع از عناصری هستند که موجب جذابیت بصری آبنما می‌شود. 

14- صرفه جویی در فضا: آبنمای عمودی دیواری

برای فضاهای کوچک یا مناطقی با فضای کف محدود، یک آبنمای عمودی دیواری انتخابی ایده آل است. این فواره‌ها به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که به صورت عمودی هستند و به شما این امکان را می‌دهد که از مزایای یک آبنما در کوچک‌ترین فضا استفاده کنید. فواره‌های عمودی دیواری از مواد و طرح‌های مختلفی ساخته می‌شوند.

14

15- ظرافت روشن کننده: آبنمای دیواری با LED-Lit

در این آبنمای دیواری از نور LED استفاده شده تا یک ظاهر بصری جذابی ایجاد کنید. این فواره‌ها دارای چراغ های LED هستند که داخل آن کار شده است و مسیر حرکت آب را روشن می‌کند. آبنماهای LED دارای طیف رنگی مختلفی و قابل تنظیم هستند.

15

16- هنر معاصر آب: فواره دیواری با جت آبی

در ساخت این آبنما از جت‌های آبی استفاده می‌شود؛ این جت‌ها قادرند تا جریان آب را در طرح‌ها و ارتفاع‌های مختلف پرتاب کنند و نمایشی مسحور کننده برای مخاطب ایجاد کنند. ترکیب آب متحرک و طراحی هنرمندانه آن در آبنما، یک اثر هنری است.

16

17- مرکز دراماتیک: فواره دیواری با پس زمینه آینه‌ای

استفاده از یک آبنمای دیواری با پس‌زمینه آینه‌ای، حس درام را به فضای اضافه می‌کند. این آبنما برای فضاهای کوچک گزینه مناسبی است زیرا محیط را با عمق و وسعت بیشتری نشان می‌دهد. سطح آینه‌ای پس زمینه باعث انعکاس جریان آب و تقویت تاثیر بصری آن می‌شود.

17

18- باغ غریب: آبنمای دیواری گلدار

شما می‌توانید زیبایی یک باغ شکوفه را با یک آبنمای دیواری گلدار در محیط بسازید. در طراحی این فواره‌ها از طرح‌ها و نقوش مختلفی استفاده شده و جذابیت و رنگ طبیعی را به فضا می‌بخشند. شکوفه‌های ظریف و الگوهای پیچیده گل، یک آبنمای دیواری گلدار با حس طراوت را به محیط اطرافتان القا می‌کند.

19- مینیمالیسم معاصر: آبنمای دیواری با اشکال هندسی

آبنمای دیواری با اشکال هندسی، از نظر زیبایی‌شناسی ظاهر بسیار شیک و مدرنی دارد و بیشتر طراحی آن روی خطوط تمیز، زوایای تیز و الگوهای هندسی متمرکز شده است. آبنمای دیواری با اشکال هندسی نشان دهنده جریان آب است که از میان عناصر و اشکال هندسی عبور می‌کند و ظاهری مینیمالیست و معاصر در فضا ایجاد خواهد کرد.

19

20- آرامش با بوی خاک: آبنمای دیواری سفالی

اگر می‌خواهی فضایی سنتی و روستایی داشته باشید بهتر است از آبنمای دیواری سفالی استفاده کنید. در ساخت این آبنما از خاک رس استفاده می‌کنند. زمانی که با آن تماس پیدا کند بوی خاک رس در محیط می‌پیچد، بوی خاک برای بیشتر افراد آرامش‌بخش است.

در طراحی این آبنما از گلدان‌ها و ظروف سفالی خام استفاده می‌کنند تا ظاهر سنتی‌ و جذاب‌تری داشته باشد. رنگ‌های گرم گلدان‌های سفالی فضایی دنج و دلپذیر را ایجاد می‌کند.

محصولات کادوهوم: خرید آبنما با بهترین قیمت

21- آبنمای دیواری با مواد مخلوط

در ساخت این آبنما از چندین ماده استفاده شده و با ترکیب آن‌ها با یکدیگر این آبنمای دیواری ساخته می‌شود. شیشه، فلز، سنگ و چوب از رایج‌ترین عناصری هستند که در ساخت این مدل آبنما از آن استفاده می‌کنند.

21

22- لذت غریب: فواره دیواری با فواره های آب در اشکال منحصر به فرد

در ساخت این آبنما از اشکال نامتعارفی استفاده می‌شود. حیوانات، موجودات افسانه‌ای یا فرم‌های انتزاعی بهترین گزینه برای ساخت این فواره هستند. این فواره‌های آب منحصر به فرد حسی از سرگرمی و تخیل را در آبنمای دیواری ایجاد می‌کند و کودکان و بزرگسالان را مجذوب خود خواهد کرد.

22

23- واحه مدیتیشن: آبنما دیواری با فضای مدیتیشن یکپارچه

یک آبنمای زیبا در کنار یک صندلی راحت یا بالشتک برای فضای خوبی را برای مراقبه یا مدیتیشن ایجاد می‌کند. جریان ملایم آب و محیط آرام تمرین مدیتیشن، آرامش و تمرکز حواس را تقویت می‌کند.

24- Zen مینیمالیستی: آبنما دیواری با سنگ شناور

با استفاده از یک سنگ شناور در آبنمای دیواری خود به زیبایی Zen مینیمالیستی دست می‌یابید. به نظر می رسد این سنگ در بالای سطح آب شناور است و حس آرامش و تعادل را ایجاد می‌کند. این طراحی بر سادگی و همزیستی هماهنگ عناصر تاکید دارد و آن را به انتخابی ایده آل برای فضاهایی که مینیمالیسم تبدیل می‌کند.

25- باغ عمودی: آبنمای دیواری زنده

با گنجاندن گیاهان زنده در طراحی یک آبنما دیواری، آن به یک باغ عمودی تبدیل کنید. گیاهانی را انتخاب کنید که در محیط داخلی یا بیرونی رشد می‌کنند تا یک دیوار همیشه زنده و خیره کننده باشد. 

نتیجه‌گیری

آبنما سنگی دیواری امکانات بی‌شماری را برای افزایش فضای شما با ظرافت و آرامش ارائه می‌دهند. چه جذابیت کلاسیک مرمر را ترجیح دهید، چه جذابیت روستایی سنگ، یا جذابیت معاصر شیشه، هر ایده آبنما سنگی دیواری ویژگی منحصر به فردی در محیط آرام بخش برایتان به ارمغان می‌آورد.

جریان ملایم آب، همراه با طرح‌های فریبنده، یک نقطه کانونی مسحورکننده ایجاد می‌کند که هر گوشه ای را به یک واحه آرام تبدیل می‌کند. آبنماها با طرح‌های شیک و مدرن گرفته تا خلاقیت‌های عجیب و غریب ساخته می‌شوند. این ویژگی‌های آبی نه تنها زیبایی و جذابیت بصری را اضافه می‌کنند، بلکه طیف وسیعی از مزایای از جمله آرامش، کاهش استرس و بهبود کیفیت هوا را نیز ارائه می‌کنند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *