مقالات

نکات مهم ایمنی در استفاده از باربیکیو فضای باز

باربیکیو

امروزه با توجه به افزایش علاقه مردم برای گذراندن اوقات فراغت و صرف وعده‌های غذایی در فضای باز، استفاده از باربیکیو بسیار رواج یافته است. باربیکیو یک روش پخت غذا است که در آن غذاها بر روی یک سطح گرمایی مستقیم، معمولاً یک گریل، پخته می‌شوند. این روش پخت در فضای باز و در محیط‌های خارج از آشپزخانه انجام می‌شود و به عنوان یک فعالیت محبوب تفریحی شناخته می‌شود.

این روش پخت قدمتی طولانی دارد و در مناطق مختلف جهان از آن استفاده شده است. باربیکیو به عنوان یک روش پخت اصلی در کشورهای آمریکای لاتین و آفریقای جنوبی بسیار محبوب است و تاریخچه‌ای قدیمی در این مناطق دارد.

مزایای استفاده از باربیکیو در فضای باز

این روز‌ها با توجه به مزایای زیاد باربیکیوها افراد بسیاری این محصول را جزو وسایل ضروری برای هر فضای باز می‌دانند. وجود یک باربیکیو در فضای باز، به شما امکان می‌دهد تا با دوستان و خانواده خود به‌صورت گرم و دلپذیر وعده‌های غذایی خوشمزه مانند گوشت‌، مرغ، ماهی و سبزیجات را بپزید و از در کنار هم بودن لذت ببرید.

 کیفیت غذاهای تهیه شده با باربیکیو بی‌نظیر است چرا که به دلیل حرارت کم و غیر مستقیم، مواد غذایی به صورت کامل مغز پخت می‌شوند. چنین تجهیزاتی علاوه بر کارایی فوق‌العاده، باعث جذابیت و زیبایی بصری محیط نیز می‌شوند.

وجود یک باربیکیو در فضای باز فرصتی فراهم می‌کند تا افراد بتوانند حین استفاده از آن ارتباطات اجتماعی با یکدیگر داشته و برای مدتی سرگرم شوند. زمانی که در حال پخت و پز در حاشیه یک باربیکیو هستید، فرصت دارید تا با دوستان و خانواده خود گفتگو کنید، لحظات شادی را به اشتراک بگذارید و خاطرات خوبی بسازید.

با بررسی انواع باربیکیوها در سایت کادوهوم، لذت تهیه غذا در فضای باز را برای خود و اطرافیانتان فراهم کنید.

چند نکته مهم در استفاده از باربیکیو فضای باز

با توجه به این اینکه این روزها استفاده از باربیکیو بسیار رایج شده است و بیشتر در فضاهای باز مانند باغ‌ها و یا پارک از آن استفاده می‌کنند، رعایت چند نکته ایمنی ساده می‌تواند از حوادث ناگوار جلوگیری کند.

باربیکیو خود را دور از محل نشیمن خود قرار دهید

باربیکیوها اغلب درست کنار درب یا روی تراس‌ها قرار می گیرند. شما باید از قرار دادن باربیکیو در این مناطق اجتناب کنید چرا که می تواند خطر آتش سوزی داشته باشد.

باربیکیو را در یک سطح صاف و هموار قرار دهید

باربیکیوهایی که روی شیب‌ها یا سایر سطوح ناهموار قرار می‌گیرند، می‌توانند به راحتی واژگون شده و باعث آتش‌سوزی شوند. اطمینان حاصل کنید که باربیکیو روی یک سطح ثابت مانند یک پد بتنی نصب شده است تا به هنگام استفاده بر روی سطح ثابت بماند.

به نشتی گاز توجه داشته باشید

قبل از استفاده از باربیکیو، حتما شلنگ گاز را چندین بار تست کنید تا هیچگونه نشتی گاز نداشته باشد. یکی از رایج‌ترین روش‌ها برای تست نشتی استفاده از کف صابون و آب هست. در صورتی که نشتی گاز وجود داشته باشد، در محل نشتی حباب‌هایی تشکیل خواهد شد.

باربیکیو

لباس مناسب بپوشید

لباس‌هایی که آستین‌های بلند یا آستین‌هایی با تکه‌های آویزان دارند می‌توانند به راحتی در هنگام نزدیک شدن به شعله، آتش بگیرند. هنگام استفاده از باربیکیو، لباس هایی بپوشید که خطر آتش‌گرفتگی نداشته باشند. اگر یک تکه از لباس آتش گرفت، حتما توقف کنید و آن تکه را به سرعت جدا کنید تا شعله‌ها به سرعت خاموش شوند.

یک اسپری آب دم دست داشته باشید

معمولا به هنگام پختن کباب روی باربیکیو، قسمت‌های چربی گوشت ممکن است روی باربیکیو چکیده و موجب شعله ور شدن آتش شود. یک بطری اسپری‌کننده آب می‌تواند مانع شعله‌ور شدن آتش به دیگر قسمت‌ها شود.

کودکان و حیوانات خانگی را از باربیکیو دور نگه دارید

باربیکیوها پس از استفاده حداقل تا یک ساعت دیگر داغ هستند. در نتیجه ممکن است حیوانات خانگی یا افراد کم سن‌وسال از روی کنجکاوی و ناآگاهانه کاری انجام دهند که باعث فاجعه شود. شما باید حتماً به کودکان در این مورد هشدار دهید و همچنین به حیوانات نیز توجه داشته باشید.

تا وقتی که باربیکیو کاملا سرد نشده باشد، آن را نپوشانید

قبل از دور شدن از باربیکیو چندین بار همه چیز را به دقت بررسی کنید و مطمئن شوید که گاز را بسته‌اید. توجه کنید که حتی بعد از گذشت چندین ساعت هم ممکن است باربیکیو هنوز داغ باشد. برای جلوگیری از هر گونه شعله‌ور شدن باربیکیو تا زمانی که مطمئن نشده‌اید کامل خنک شده است، آن را جابجا نکنید یا نپوشانید.

در هر لحظه برای مهار کردن آتش آماده باشید

از ضروری‌ترین اقدامات ایمنی قبل از استفاده از باربیکیو، فراهم کردن تجهیزات مهم برای مهار آتش است. همیشه یک کپسول آتش‌نشانی در دسترس داشته باشید تا در صورت وقوع حادثه آتش‌سوزی بتوانید به سرعت از پیشروی آن جلوگیری کنید.

خرید باربیکیو از کادوهوم

خوشبختانه امروزه تنوع مدل باربیکیوها بسیار زیاد است و به راحتی می‌توانید باربیکیویی متناسب با نیاز‌تان را خریداری نمایید. اگر شما نیز به دنبال تهیه یک باربیکیو مناسب و استاندارد هستید می‌توانید با بررسی محصولات سایت کادوهوم محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید. اگر شما با هر سوال یا چالشی روبرو شوید، کارشناسان کادوهوم برای پاسخگویی و کمک به شما آماده هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *