مقالات

29 مدل آتشدان فلزی در سال 2023

مدل آتشدان فلزی

آتشدان‌ها از تجهیزات گرمایشی هستند که بیشتر در فصول سرد سال مورد استفاده قرار می‌گیرند البته آتشدان‌ها با قرار گرفتن در محیط چند کار را با یکدیگر به خوبی انجام می‌دهند. حضور آتشدان‌ با طرح‌های جدید و مدرن علاوه بر افزودن به زیبایی و جذابیت محیط موجب گرم شدن فشا می‌شود و از برخی از مدل‌های آن هم برای پخت غذا استفاده می‌کنند. یک آتشدان همیشه باید در یک نقطه کانونی قرار بگیرد تا اتاق را دنج‌تر و دلپذیرتر کند. آتشدان‌ها با توجه به متریالی که در ساخت آن‌ها استفاده می‌شود دارای انواع مختلفی هستند که آتشدان فلزی یکی از رایج‌ترین مدل‌های آن است.

آتشدان‌های فلزی از جنس ورقه‌های آهنی ساخته شده‌اند و کاربرد بسیاری در فضای باز دارد؛ این مدل آتشدان فلزی به راحتی قابل حمل است و با ابعاد مختلفی ساخته می‌شود. در ادامه با 29 مدل آتشدان فلزی در سال 2023 آشنا خواهید شد. 

1- آتشدان فلزی مشکی با دیواری پر نقش و نگار

در این اتاق نشیمن دنج، مبل‌های چرمی در کنار یک میز قهوه‌خوری دایره‌ای مشکی بر روی فرش رنگی و پرنقش جلوه بسیاری دارد. با این حال، چیزی که این اتاق نشیمن را متمایز می‌کند، آتشدان فلزی مشکی رنگی است که در جلوی دیواری با طرح‌های چپ و راستی قرار دارد.

1

2- آتشدان در سالن غذاخوری روستایی و در عین حال مدرن

آتشدان در این مدل در کنار یک ست ناهارخوری از چوب تیره با یک گلدان شیشه‌ای از شکوفه‌های ظریف قرار گرفته است. آتشدان را می‌توان با استفاده از درپوش مناسب پنهان کرد، این درپوش‌های یک کار مدرن هستند که موجب زیبایی محیط خواهند شد. روی آن را با آینه، قاب، گلدان و غیره تزئین کرده‌اند.

2

3- آتشدان در اتاق نشیمن با تم طبیعی

در این مدل از هیچ درپوشی برای آتشدان استفاده نکرده‌اند و بیشتر به دنبال یک حس و حال و فضای طبیعی هستند. این اتاق نشیمن دارای کاناپه‌های خاکستری رنگ با کوسن‌های متفاوت است. آتشدان فلزی داخل یک فضای کوچک تعبیه شده و در کنار گیاهان گلدانی و باغی یک فضای طبیعی و زیبا می‌سازد.

3

4- آتشدان فلزی مشکی در اتاق خواب رنگی

در طراحی این اتاق خواب از رنگ‌های روشن و شاد استفاده کرده‌اند، تخت آبی رنگ در کنار دیوارهای صورتی، یک فرش منگوله دار با طرح رنگین کمان جذابیت و زیبایی فضا را بیشتر کرده است. در طرف دیگر اتاق یک آتشدان فلزی مشکی رنگ با تضاد رنگی که دارد، کنتراست بصری بسیاری خوبی ایجاد کرده است.

4

5- اتاق نشیمن با آتشدان چوبی مشکی 

در این اتاق نشیمن، آتشدانی طراحی شده که سوخت آن از طریق چوب‌هایی که در کنار آن قرار دارند تامین می‌شوند. دیوار پشت این آتشدان فلزی از آجری قرمز رنگ ساخته شده است. برای طبیعی بودن فضای این اتاق از آتشدان چوبی و گلدانی با گل طبیعی استفاده کرده‌اند، از یک لوستر کریستالی برای روشن کردن فضای اتاق استفاده شده که پخش نور خوبی دارد.

5

6- آتشدان فلزی در اتاق نشیمن مدرن

این اتاق نشیمن طراحی بسیار مدرنی دارد و برای گرم کردن محیط از آتشدان فلزی استفاده کرده‌اند. دیوار طرح‌دار مشکی سفید پشت آتشدان باعث شده تا آتشدان در کنار آن و قاب آینه طلایی روی دیوار جلوه بسیار زیبا و خیره کننده‌ای داشته باشد. استفاده از مبلمان طرح چرم هم فضا را به یک محیط لوکس و مدرن تبدیل می‌کند.

6

7- آتشدان فلزی در اتاق نشیمن با تم چوبی و روستایی

در این اتاق نشیمن کاناپه های دنج با کوسن‌ها و روکش‌های قلاب بافی تزئین شده است. آنچه در این محیط توجه همگان را به خود جلب کرده آتشدان فلزی مشکی رنگی است که علاوه بر گرم کردن محیط و زیبایی که دارد می‌توان برای گرم کردن غذا هم از آن استفاده کرد.

7

8- آتشدان فلزی در اتاق پذیرایی 

از یک آتشدان فلزی در اتاق پذیرایی استفاده کرده‌اند که در قسمت زیرین آن می‌توان کنده‌های چوب را قرار داد. در طرف دیگر اتاق لوستر شیشه‌ای رنگ که نور بیشتری از خود ساطع می‌کند. استفاده از کاناپه‌های راحتی کرم رنگ محیط را به فضای دوستانه و راحت تبدیل کرده است. استفاده از المان‌های حصیری و سفالی جذابیت محیط را بیشتر کرده‌اند.

8

9- آتشدان فلزی با تم پاییزی با بک سنگی

این آتشدان در جلوی یک دیوار سنگی خاکستری روشن و تیره قرار گرفته و نمای بسیار لوکس و مدرنی دارد. برای پاییزی شدن دکور از کدو تنبل، برگ‌های پاییزی استفاده شده که رنگ و جلوه محیط را بیشتر نشان می‌دهد.  رنگ و شخصیت را به این فضا می بخشد.

9

آتشدان فایرپلیس فلزی

10-آتشدان فلزی روستایی به رنگ سبز آبی

این آتشدان در جلوی دیواری قرار گرفته که تلفیقی از رنگ و کاشی است. استفاده از رنگ سبز آبی در کنار کاشی‌های سفید رنگ باعث شده تا یک فضای زیبا و ساده ساخته شود. می‌توانید برای استراحت در کنار این آتشدان از صندلی چوبی که از چوب روستیک و یک بالشت طرح‌دار ساخته شده استفاده کنید.

10

11- آتشدان فلزی در اتاق نشیمن الهام گرفته از مزرعه با مانتل سفید

در این اتاق نشیمن کابینت چوبی قهوه‌ای تیره، شمع‌های چوبی کهنه را در قسمت چپ آتشدان و سبدهای گل مصنوعی را می‌توانید در بالای آتشدان مشاهده کنید. برای زیبایی بیشتر این آتشدان را با چوب پوشانده‌اند و نمایی از مزرعه مانتل سفید است.

11

12- آتشدان فلزی طرح سنگی در اتاق نشیمن

طراحی این اتاق نشیمن با یک لوستر مشکی و مبلمان از جنس چرم مشکی در کنار فرش لوکس طرح دارد قرمز رنگ انجام شده است. آتشدان فلزی روی یک دیوار سنگی که به سمت سقف کشیده شده قرار دارد. وجود یک باکس چوبی در بالای آتشدان و استفاده از تزئینات چوبی به جذابیت فضا افزوده است.

12

13-آتشدان فلزی مشکی با دودکش سنگی

آتشدان مشکی رنگ روی یک دیواری که از سنگ روشنی ساخته شده و تا سقف ادامه پیدا کرده، قرار دارد. در واقع این دیوار سنگی دودکش آتشدان است. این آتشدان جذاب، با تزئینات روستایی و آینه‌ای با قاب سفید فضا را بسیار شکیل و زیبا کرده است.

13

14- ایده‌ای برای اتاق نشیمن با آتشدان فلزی

یک آتشدان فلزی مشکی رنگ که در یک قاب سفید رنگ با دیوار سنگی قرار دارد، دیوار بزرگ پشت آتشدان سفید رنگ بوده و کنتراست بسیار خوبی ایجاد می‌کند. این ایده فضای اتاق نشیمن را به یک محیط دنج و عالی تبدیل می‌کند.

14

15- آتشدان سیاه در برابر دیوار سفید

آتشدان مشکی و قفسه‌های چوبی متصاد دیورا سفید پشت آتشدان هستند و همین موضوع به بیشتر دیده شدن آن کمک بسیاری می‌کند. در قسمت بالای آتشدان و روی قفسه‌های چوبی برای چیدمان از فصل پاییز الهام گرفته‌اند و از برگ‌های زرد و نارنجی برای تزئین استفاده کردند.

15

ساخت آتشدان در فضای باز: آموزش قدم به قدم

16- اتاق نشیمن با آتشدان فلزی مشکی

این اتاق نشیمن دارای یک آتشدان فلزی مشکی و چشم نواز است که در جلوی دیوارهای بژ قرار دارد و دو طرف آن کابینت‌های سفید توکار قرار گرفته استفاده از رنگ کرم و سفید برای کاناپه و پرده در کنار رنگ چوب پارکت‌ها فضای بسیار زیبا و دیدنی ایجاد کرده است.

16

17- اتاق نشیمن دنج و مدرن

استفاده از مبلمانی به شکل L، قفسه‌هایی با تزئینات ساده و مدرن و رنگ سفید دیوارها باعث شده تا ایت اتاق به یک اتاق نشمین دنج و مدرن تبدیل شود. آتشدان فلزی مشکی در کنار گیاهان گلدانی کنتراست بصری را در این محیط ایجاد می‌کند.

17

18- اتاق نشیمن با تزئینات طلایی

این اتاق نشیمن دارای یک آتشدان فلزی مشکی رنگ با کنده‌های چوبی است که در قسمت جلویی دیوار سفید مشبک و کاشی‌کاری شده، قرار گرفته است. روی لبه‌ی چوبی بالای آتشدان از شمع، قاب‌های طلایی رنگ و آشنه استفاده شده و با کاناپه‌های راحتی فضایی دلپذیر و آرام را ایجاد می‌کند.

18

19- آتشدان فلزی در خانه سفید با تزئینات کریسمس

آشتدان فلزی با رنگ تیره‌ای که دارد در مقابل یک دیوار سفید رنگ قرار گرفته و نمای بسیار زیبا و جذابی ایجاد می‌کند. در قسمت بالای آتشدان جوراب‌های سفید رنگ مخصوص کادوهای کریسمس آویزان شده‌اند، در سمت دیگر آتشدان هم درختان کاج و تابلوی کریسمس قرار دارد.

19

20-اتاق نشیمن با تم پاییزی با آتشدان چوبی مشکی

آتشدان فلزی کوچک و زیبایی در وسط این اتاق نشیمن سفید رنگ قرار گرفته و دیوار آجری سفید پشت این آتشدان جلوه آن را بیشتر می‌کند. اطراف آتشدان با کدو تنبل های، شمع های روشن، قاب‌های متعدد و سایر المان‌های پاییزی تزئین شده است. در واقع چیدمان میز سفید رنگ الهام گرفته از فصل پاییز است.

20

21-اتاق نشیمن با رنگ بژ و آتشدان فلزی مشکی

در طراحی این اتاق نشیمن یک آتشدان فلزی مشکی در جلوی یک دیوار آجری که به صورت چپ و راست چیده شده، قرار گرفته است.  این اتاق نشیمن دارای یک آتشدان فلزی مشکی با یک مانتو منحنی بژ منحصر به فرد است. فضای داخلی این اتاق با میز قهوه چوبی، آثار هنری قاب شده و گیاهان گلدانی فضا را تکمیل شده است.

21

22- آتشدان سفید روی دیوار زیتونی

در این طراحی آتشدان فلزی جلوی دیواری با رنگ زیتونی و آینه‌ای گرد طلایی قرار دارد، این آتشدان گازی بوده و دیگر خبری از کنده‌های چوب نیست. در قسما بالای آتشدان از تزئینات بسیاری استفاده شده است که تزئینات کاغذی در باکس بالایی نشان دهنده کریسمس است.

22

23- دیوار سنگی ویژه آتشدان

این دیورا سنگی زیبا و خیره کننده که جایگزین دودکش آتشدان است تا سقف ادامه دارد و برای تزئین روی آن از باکس چوبی استفاده کرده‌اند. ریو این باکس را با تزئینات چوبی، گلدان‌های کوچک و بزرگ و قاب پر کرده‌اند. برای جذابیت بیشتر در این اتاق از مبلمان و فرش‌های هم‌رنگ با دیورا سنگی استفاده کرده‌اند.

23

24- اجاق سنگی با آتشدان چوبی

در اتاق نشیمن این خانه یک اجاق سنگی روی آتشدان چوبی قرار گرفته است. یک دودکش سنگی همسان با آتشدان چوبی هم ساخته شده و روی آن با یک باکس از شمع های ستونی سفید و دسته‌ای از برگ های پاییزی تزئین شده است. یک مبل سفید رنگ و فرش کرم هم روی کف چوبی این اتاق قرار دارند.

24

25- آتشدان دنج با فضای سبز

یک آتشدان فلزی مشکی رنگ و زیبا روی یک دیوار سفید که با گیاهان طبیعی تزئین شده قرار دارد. استفاده از گل و گیاهان طبیعی و کابینت‌هایی جذاب به سبک خانه‌های روستایی فضای بسیار زیبا و آرامی را ساخته است.

25

26- آتشدان سنگی با چوب مشکی

ساخت یک آتشدان فلزی با دیواری آجری که رنگ‌های تیره و روشنی دارد یک فضای روستایی و ساده را برایمان تداعی می‌کند. اما وجود یک تلویزیون صفحه تخت در کنار آتشدان نشان دهنده زندگی روستایی مدرن است.

26

27- اتاق نشیمن به سبک کلبه چوبی

این اتاق به سبک کلبه‌های چوبی طراحی شده است و آتشدان فلزی دارد که سوخت آن از چوب تامین می‌شود. در طراحی این اتاق از رنگ سفید و تزئینات چوبی استفاده کرده‌اند که یک فضای زیبا و بی‌نظیری می‌سازد و کاناپه‌های سفید دنج و دکورهای آنتیک، مانند مجسمه سر گوزن و لوستر، فضا را کامل می‌کند. در دیورا پشت آتشدان از آجرهایی با چیدمان چپ و راستی استفاده کرده‌اند.

27

28- آتشدان فلزی سیاه در میان دیوارهای خاکستری

در این اتاق یک آتشدان فلزی مشکی رنگ روی دیوار خاکستری قرار گرفته و با تزئینات نقره‌ای اطرافش نمای بسیار لوکس و زیبایی دارد. استفاده از گیاهان و کنده‌های چوبی حال و هوای روستایی را تقویت می‌کند.

28

29- آتشدان دنج فلزی گوشه خانه 

آتشدان‌های فلزی مدل‌های کوچک‌تر هم دارند که برای گوشه‌های اتاق گزینه بسیار مناسبی هستند. در گوشه این اتاق نشیمن یک آتشدان دنج فلزی مشکی قرار دارد که با گیاهان گلدانی، کنده‌های چوبی و یک درخت کریسمس مینیاتوری تزئین شده است. فرش ارگانیک خزدار سفید با کفپوش چوبی تضاد زیبایی دارد.

29

جمع بندی 

با مطالعه این مطلب دیدید که آتشدان فلزی مدل‌های بسیار متنوعی دارد و ما در این بخش تنها توانستیم بهترین مدل آتشدان‌های فلزی را معرفی کنیم. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *