مقالات

خرید کفپوش لمینیت و مزایای آن

laminate flooring 3 e1665354132125

چندین سال است که کفپوش لمینیت به عنوان گزینه‌ای مناسب برای پوشش کف خانه‌ها استفاده می‌شود. این کفپوش جذاب جایگزین مناسبی برای پارکت‌های معمولی است. در این مدت فناوری تولید پارکت لمینیت هر روز بهتر شده و کیفیت آن ارتقا یافته است. با این حال هیچ نوع کفپوشی بدون عیب نیست.

کفپوش لمینیت چیست؟

پیش از بررسی مزایا و معایب این کفپوش‌ها باید به یک پرسش اساسی‌تر پاسخ دهیم: لمینیت چیست؟ به طور کلی لمینیت نوعی کفپوش جایگزین برای پارکت به حساب می‌آید. تنوع طرح و رنگ بسیار زیاد لمینیت، آن را به انتخابی محبوب و پرطرفدار تبدیل کرده است. در یک تعریف دقیق‌تر پارکت لمینیت کفپوشی متشکل از چند لایه است. لایه اصلی از ترکیب رزین ملامین و الیاف چوبی فشرده ساخته می‌شود. دو لایه دیگر شامل لایه طرح و رنگ آن و لایه ضد خش نیز بر روی لایه اولیه قرار می‌گیرند.

مزایای پارکت لمینیت

شاید بتوان گفت که اولین مزیت پارکت لمینیت ظاهر زیبای آن است. این کفپوش ظاهر چوب طبیعی را دارد و تا حد زیادی به این متریال شبیه است. مزیت دیگر این کفپوش‌ عدم وجود نقص در آن است. این مورد برخلاف چوب طبیعی است که امکان وجود نقص و دور ریز در آن وجود دارد. تمام قطعات لمینیت از کیفیت یکسان و ظاهری مشابه برخوردارند. به همین علت استفاده از آن‌ها ساده‌تر و بدون دور ریز می‌باشد.

مزیت دیگر این کفپوش‌ها امکان نصب ساده و سریع آن‌ها است. برخی از انواع لمینیت با استفاده از نوعی چسب مخصوص نصب می‌شوند. اما در انواع دیگر آن از زبانه و شیار برای چفت شدن قطعات در یکدیگر استفاده می‌کنند. به این ترتیب تخته‌ها به صورت کاملا یکپارچه و لبه به لبه به یکدیگر متصل می‌شوند.

یکی دیگر از مزایای لمینیت کف، هماهنگی آن با سبک‌های مختلف دکوراسیون است. به عبارت دیگر از این نوع کفپوش می‌توانید در فضاهایی با هر سبک دکوراسیون از جمله مدرن، روستیک و حتی کلاسیک استفاده نمایید.

وجود طرح‌‌ها و رنگ‌های متنوع ویژگی دیگری است که کفپوش لمینیت را به گزینه‌ای محبوب تبدیل کرده است. طیف رنگی پارکت لمینیت بسیار گسترده است و از رنگ چوب روشن تا تیره را در برمی‌گیرد. همچنین طیف رنگ‌هایی مانند طوسی روشن تا طوسی تیره و سفید نیز از جمله رنگ‌های به کار رفته در لمینیت‌ها هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *